Tobiasz - musical - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Tobiasz – musical

6 stycznia 2018

„Teatr Franciszka” zaprasza na musical „Tobiasz”, 16 marca 2018, godz. 18.00, Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce – Leszczynach.

Ta oparta o starotestamentalną Księgę Tobiasza opowieść przybliża sylwetkę chłopca mającego za zadanie odebrać pieniądze, które winny mu jest jego krewny. Podróż nie obejdzie się jednak bez flirtowania, śmiertelnych pojedynków, ukrywania zwłok czy robienia fatalnego świetnego pierwszego wrażenia na przyszłych teściach.Musical „Tobiasz” to biblijna opowieść powstała na kanwie starotestamentalnej „Księgi Tobiasza” (scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski).
Musical, który ma już swoją 20-letnią historię, zostanie zaprezentowany przez młodzieżowy „Teatr Franciszka” w nowej odsłonie, z towarzyszeniem muzyki „na żywo” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Przewodnim wątkiem musicalu jest burzliwa historia miłości Tobiasza i Sary – dzięki niej spektakl jest po części kryminałem, komedią romantyczną i wreszcie – horrorem! To zabawna, a jednocześnie czuła opowieść dotykająca wielu wątków: wierności i posłuszeństwa Stwórcy, relacji rodzinnych, przyjaźni, więzi małżeńskiej i przede wszystkim – miłości.

Porywająca muzyka w rytmach soulu, popu oraz rocka; zabawne i liryczne songi; zaskakująca, pełna odniesień do współczesności fabuła sprawiają, iż Musical niezmiennie bawi i wzrusza – przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o aniołach, przyjaźni, Opatrzności i – rzecz jasna – o miłości.

Największym atutem „Tobiasza” jest jednak to, że młodzi aktorzy „Teatru Franciszka” tworzą go, angażując 100% tego, co mają w sercach – to ich pasja, nie praca.

Treść spektaklu
Pobożny Żyd – Tobiasz, utraciwszy wzrok, wysyła swego syna Tobiasza, aby ten odebrał pieniądze zdeponowane wcześniej u Gabaela w Raga. W podróży młodzieńcowi towarzyszy zagadkowy nieznajomy, który przedstawia się jako daleki krewny rodziny – Azariasz. W czasie obfitującej
w rozliczne przygody wędrówki Tobiasz zakochuje się w córce Raguela – Sarze. Szkopuł jednak
w tym, że dziewczyna jest nękana przez demona Asmodeusza (w noc poślubną giną jej kolejni mężowie). Tobiasz i Sara postanawiają zawrzeć ryzykowny związek małżeński zawierzając siebie Bogu. Po zaślubinach Azariasz staje do walki z Asmodeuszem i zwycięża go. W finale historii ślepy Tobiasz odzyskuje wzrok, zaś Azariasz objawia kim jest naprawdę.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka: Marcin Dzwonowski
Przygotowanie wokalne: Piotr Solorz
Prowadzenie zespołu muzycznego: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Mariusz Kozubek, Wojtek Wójcik, Agnieszka Jasińska

Termin: 16 Marca 2018, godz. 18.00
Czas trwania: 120 min. z jednym antraktem.

Bilety do nabycia w kasie CKE w cenie: 30 zł i 35 zł
Rezerwacje: tel. 32 4311 634 w. 30

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/342552089559270/

Więcej na:
facebook.com/franciszki
teatrfranciszka.com

„Teatr Franciszka” – teatr młodzieżowy, działający w ramach Katolickiej Fundacji „Młodzi dla Młodych”, pod kierunkiem reżysera i dyrektora artystycznego Mariusza Kozubka (współzałożyciela Zespołu – razem z ks. dr Robertem Kaczmarkiem). Teatr w swoich projektach artystycznych (warsztaty, praca nad kolejnymi spektaklami, inscenizacje spektakli repertuarowych, dram biblijnych podczas rekolekcji) łączy utalentowanych amatorów z profesjonalistami. Zespół Teatru posiada bogate doświadczenie sceniczne, członkowie teatru w latach 2013–2015 występowali
w megawidowiskach zrealizowanych w katowickim Spodku: „Franciszek – wezwanie z Asyżu”, „Exodus” i „Jonasz”. W czerwcu 2016 roku doszło do pierwszej, w pełni autonomicznej premiery Teatru – musicalu „Tobiasz” i kolejnych musicalowych premier: „Ewangelia według… Kobiet” (październik 2016), „Dawid” (październik 2017).  Musicale „Teatru Franciszka” za każdym razem są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.