TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ vol.12 - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ vol.12

2 grudnia 2018

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ to cykliczny koncert dedykowany pamięci zmarłych muzyków Bulbulators. Dwunasta edycja imprezy odbędzie się 2 marca 2019 w Sali MOK Czerwionka Leszczyny.

Zmarły 12 kwietnia 2007 roku Wojtek TIK TAK Stefan był pierwszym basistą Bulbulators, szarpał również cztery struny w legendarnej formacji Ramzes And The Hooligans był współzałożycielem i basistą rybnickich Rozbiesz Sie oraz kilku inny projektów punk / new wave. W roku 2011 do Tik Taka dołączył kolejny muzyk związany z Bulbulators, perkusista Mirosław Bednorz znany szerzej jako SENSITIVE RAT / SZPAJZA. Zmarł 6 marca 2011 roku w Rybniku. Mirek był cenionym multiinstrumentalistą , który oprócz Bulbulators udzielał się w grupach Ramzes & The Hooligans, Profanacja, The Coiots, Tife Tife! był założycielem i gitarzystą Rozbiesz Sie.

Tegoroczną edycję Memoriału uświetni występ czterech kapel…. oprócz pomysłodawców i współorganizatorów imprezy grupy BULBULATORS zagrają: Moskwa, The Analogs oraz słowacki Ramones Bratislava.

Moskwa – żywa legenda hard core punk Łódź
The Analogs – street punk Szczecin
Ramones Bratislava – maniacy Ramones z Bratysławy
BULBULATORS – punk rock Śląsk

Wjazd: 30zł przedsprzedaż / 40zł w dniu koncertu
Start: 18.00
Miejsce: Sala MOK, ul. Wolności 2, Czerwionka-Leszczyny

Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/

MOSKWA

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej. Już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola – vocal/gitara, Piotr Rogoziński -bas, Tomasz Groń – perkusja. Dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność w radiowych stacjach nadających muzykę niezależną. W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu w Jarocinie i bierze udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Lazarkiewicza, pokazującym Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu, i zespół Moskwa. Już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. „My Blood Your Blood” – reż. Andrzej Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia. „My Blood Your Blood” był wyświetlany w 50 krajach świata. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą „Moskwa”. Następna płyta pt. „Życie niezwykłe” – wychodzi dwa lata później, w 1990. Później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata. W tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji. Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować, pojawia się też płyta live nagrana w Toruniu w 2010 roku. Wiosną 2019 zespół promować będzie swój nowy album, który ukaże się nakładem ZIMA RECORDS. Moskwa występuje w składzie: Paweł Gumola -voc/gitara, Kamil Rogiński – bas, Radek Jarzyna – perkusja.

THE ANALOGS

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilkanaście płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan ostrzejszych brzmień – nie tylko punk rocka.

Obecny skład zespołu: Kamil „Prosiak” Rosiak (wokal+gitara), Paweł „Piguła” Czekała (gitara), Przemysław „Benon” Kaczmarek (bass), Kuba May (perkusja).

www.analogs.pl

RAMONES BRATISLAVA

Z miłości do legendarnych Ramones w roku 2012 czterej Bratysławscy muzycy znani z punkowych kapel Zona A, Slobodna Europa, Kaktus czy Pink Panter założyli super-grupę grającą utwory mistrzów z Nowego Jorku. Ich pełne energii koncerty to wiązanki hitów Ramones, które wyrwą Cię z butów!

Po raz pierwszy w Polsce… JANO, KUBO, OZI, TULEN czyli Ramones Bratislava!

BULBULATORS

BULBULATORS powstał pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy punk band.

Od początku inspiracją dla kapeli był wczesny punk rock a także klasycy street punk. Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „PRAWDZIWE ŻYCIE”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…

Od tego momentu minęło już 18 lat a Bulbulators nagrał 6 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii oraz Norwegii.

Obecnie kapela pracuje nad materiałem na kolejny album a tworzą ją… Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Jacek Jaca Pakura (bas), Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).Font Resize
Zmień kontrast