TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ vol.12 - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ vol.12

12 grudnia 2018

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ to cykliczny koncert dedykowany pamięci zmarłych muzyków Bulbulators. Dwunasta edycja imprezy odbędzie się 2 marca 2019 w Sali MOK Czerwionka Leszczyny.

Zmarły 12 kwietnia 2007 roku Wojtek TIK TAK Stefan był pierwszym basistą Bulbulators, szarpał również cztery struny w legendarnej formacji Ramzes And The Hooligans był współzałożycielem i basistą rybnickich Rozbiesz Sie oraz kilku inny projektów punk / new wave. W roku 2011 do Tik Taka dołączył kolejny muzyk związany z Bulbulators, perkusista Mirosław Bednorz znany szerzej jako SENSITIVE RAT / SZPAJZA. Zmarł 6 marca 2011 roku w Rybniku. Mirek był cenionym multiinstrumentalistą , który oprócz Bulbulators udzielał się w grupach Ramzes & The Hooligans, Profanacja, The Coiots, Tife Tife! był założycielem i gitarzystą Rozbiesz Sie.

Tegoroczną edycję Memoriału uświetni występ czterech kapel…. oprócz pomysłodawców i współorganizatorów imprezy grupy BULBULATORS zagrają: Moskwa, The Analogs oraz słowacki Ramones Bratislava.

Moskwa – żywa legenda hard core punk Łódź
The Analogs – street punk Szczecin
Ramones Bratislava – maniacy Ramones z Bratysławy
BULBULATORS – punk rock Śląsk

Wjazd: 30zł przedsprzedaż / 40zł w dniu koncertu
Start: 18.00
Miejsce: Sala MOK, ul. Wolności 2, Czerwionka-Leszczyny

Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/

MOSKWA

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej. Już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola – vocal/gitara, Piotr Rogoziński -bas, Tomasz Groń – perkusja. Dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność w radiowych stacjach nadających muzykę niezależną. W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu w Jarocinie i bierze udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Lazarkiewicza, pokazującym Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu, i zespół Moskwa. Już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. „My Blood Your Blood” – reż. Andrzej Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia. „My Blood Your Blood” był wyświetlany w 50 krajach świata. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą „Moskwa”. Następna płyta pt. „Życie niezwykłe” – wychodzi dwa lata później, w 1990. Później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata. W tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji. Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować, pojawia się też płyta live nagrana w Toruniu w 2010 roku. Wiosną 2019 zespół promować będzie swój nowy album, który ukaże się nakładem ZIMA RECORDS. Moskwa występuje w składzie: Paweł Gumola -voc/gitara, Kamil Rogiński – bas, Radek Jarzyna – perkusja.

THE ANALOGS

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilkanaście płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan ostrzejszych brzmień – nie tylko punk rocka.

Obecny skład zespołu: Kamil „Prosiak” Rosiak (wokal+gitara), Paweł „Piguła” Czekała (gitara), Przemysław „Benon” Kaczmarek (bass), Kuba May (perkusja).

www.analogs.pl

RAMONES BRATISLAVA

Z miłości do legendarnych Ramones w roku 2012 czterej Bratysławscy muzycy znani z punkowych kapel Zona A, Slobodna Europa, Kaktus czy Pink Panter założyli super-grupę grającą utwory mistrzów z Nowego Jorku. Ich pełne energii koncerty to wiązanki hitów Ramones, które wyrwą Cię z butów!

Po raz pierwszy w Polsce… JANO, KUBO, OZI, TULEN czyli Ramones Bratislava!

BULBULATORS

BULBULATORS powstał pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy punk band.

Od początku inspiracją dla kapeli był wczesny punk rock a także klasycy street punk. Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „PRAWDZIWE ŻYCIE”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…

Od tego momentu minęło już 18 lat a Bulbulators nagrał 6 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii oraz Norwegii.

Obecnie kapela pracuje nad materiałem na kolejny album a tworzą ją… Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Jacek Jaca Pakura (bas), Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).