Operetka “Wiedeńska krew” - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Operetka “Wiedeńska krew”

1 października 2017

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza 29.10.2017r. o godzinie 17.00 do CKE w Czerwionce-Leszczynach na operetkę Johanna Straussa pt. „Wiedeńska krew”.

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, brzmią wspaniałe głosy i piękna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.
Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców, co nie wróżyło dobrze ich wzajemnym stosunkom. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina. On tymczasem umawia się z kolejną damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.
W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Anna Jankowiak, Chaoran Zuo, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Piotr Rybak, Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein
Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Kostiumy: Dorota Wewióra
Akompaniator: Rafał Gudyka
Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska
Produkcja: Jarosław Wewióra

Sponsorzy spektaklu premierowego: Bricoman, M.B. Sokół, Tkaniny P.P. Zenitex.

Bilety w cenie 40zł można nabyć w kasie CKE oraz online poprzez stronę internetową CKE http://www.ckecl.pl/kup-bilet/