MYRCZEK & TOMASZEWSKI - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

MYRCZEK & TOMASZEWSKI

9 sierpnia 2019

Zapraszamy na koncert 14 września 2019 o godz. 19.00. Stodoła Galeria Boska w Palowicach.

Projekt tworzą dwaj wybitni muzycy jazzowi: trzykrotny zdobywca tytułu wokalista jazzowy roku (2017, 2016, 2015) wg czytelników pisma Jazz Forum, laureat Grand Prix i nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii – Wojciech Myrczek oraz zwycięzca wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, pianista, kompozytor i producent muzyczny współpracujący z czołówką polskiej i światowej sceny muzycznej – Paweł Tomaszewski.

Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – zawsze jednak z poczuciem humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które w ich interpretacjach nabierają nieznanych dotąd kształtów i barw.

Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce, Europie oraz Australii.

Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak:
NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Konserwatorium w Hobart, Bird’s Basement w Melbourne, The Basement w Sydney, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, BMC Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Teatr Stary w Lublinie, Teatr Ziemi Rybnickiej.

oraz na scenach festiwali:
Montreux Jazz Festival na Słowenii, Brisbane Vocal Jazz Festival, Alternatilla Jazz Festival na Majorce, Devonport Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Festival Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Silesian Jazz Festival, Silesian Jazz Meeting i wielu innych.

Artyści: Wojciech Myrczek — śpiew
Paweł Tomaszewski — fortepian
Miejsce: Galeria Boska, Palowice, ul. Szeroka 1c
Termin: 14 września 2019, godz. 19.00
Bilety: 30 zł do kupienia w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kup-bilet.png


Font Resize
Zmień kontrast