Koncert Antoniny Krzysztoń z zespołem. - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Koncert Antoniny Krzysztoń z zespołem.

28 listopada 2017

Zapraszamy miłośników talentu Antoniny Krzysztoń – 21 stycznia 2018r. o godzinie 18:00 w CKE w Czerwionce-Leszczynach artystka wraz z zespołem  zaprezentuje swoją bogatą twórczość z pogranicza poezji śpiewanej, folku i piosenki literackiej.

Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodziła się w Krakowie. W 1981 roku zadebiutowała na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska). W jednym z wywiadów powie: “– Choć wiedziałam, że moje piosenki w większości mogłyby ukazać się w normalnym obiegu, nie chciałam tego. Trwał bojkot zarówno TV i Radia. To był czas, gdy ludzi wsadzano do więzienia za ich przekonania. Nie dopuszczałam oczywiście żadnej innej możliwości.“
W tym czasie występowała w kabarecie “Pod Egidą” J. Pietrzaka.
Później stale w “Muzeum Archidiecezji” u Ks. Andrzeja Przekazińskiego, a także w sławnym z niezwykłych działań artystycznych w kościele na ul. Żytniej u Ks. Wojtka Czarnowskiego.
W roku 2006 otrzymuje z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Order Odrodzenia Polski.
W 1983 bierze udział w Krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki i wygrywa go.
Bojkot TV i radia skończył się.
Antonina Krzysztoń, decyduje się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Uznając wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga.
Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę… Mówi: “Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny“.
Jej głos, charyzma, przekaz, porusza i przyciąga ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. W wielkich, mniejszych salach.
Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną.
Wydała o tej pory 15 płyt.
“Moim powołaniem, jak mówi, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów”. I rzeczywiście Antonina Krzysztoń trafia do ludzi o różnych przekonaniach, choć dokładnie określa swoją drogę.
“Poprzez Swoją twórczość staram się łączyć ludzi, i wiem, że mi się to udaje. Za to ja często jestem pomijana. Tak, ale to jest właśnie moja droga, wszystko co cenne, zawsze jest kosztowne.
Przyjmuję to! Dziękuję”
W innym miejscu: “Wielu ludzi jest mi bardzo życzliwych i pomocnych, wielu o mnie myśli, są tacy którzy modlą się za mnie. Bym dalej mogła tworzyć i śpiewać. Chyba dlatego ciągle nie brakuje mi pomysłów i sił.
Czy to nie jest piękne!“
W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki . To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.
Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer,
K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski, K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowskim, M. Walawender, A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z.Wegehaupt.
Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem , który był także kierownikiem muzycznym wielu jej płyt.
W skład zespołu z którym współpracuje od wielu lat wchodzą:
M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban).
Wspólnie wydali dwie płyty i pracują nad trzecią.
“Moim dorobkiem jest możliwość tworzenia różnych projektów ze wspaniałymi, wybitnymi artystami. Moim dorobkiem są moi słuchacze”.

Źródło – strona internetowa artystki.

Bilety w cenie 40zł do nabycia w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/