UWAGA!!! Koncert zespołu Klapa Šufit ODWOŁANY - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

UWAGA!!! Koncert zespołu Klapa Šufit ODWOŁANY

17 stycznia 2020

W zamian MUZYKANTY wystąpią z Jackiem Silskim, Mirosławem Jędrowskim i Kamilem Kołodziejczykiem. Zapraszamy

Muzykanty

Muzykanty to śląski zespół, który na rynku muzycznym działa już ponad dekadę. Swoją miłość do Śląska artyści przekazują w piosenkach, czasami zmuszających do refleksji nad tradycją i historią regionu, lecz częściej pełnych poczucia humoru i przywracających uśmiech na twarze słuchaczy.

Równie dowcipna, co niektóre utwory jest historia powstania zespołu. Na początku graniem zajmował się tylko Łukasz Michalik. Podczas pracy w szpitalu w Knurowie poznał Łukasza Szołtyska. Tam zupełnie przypadkiem i dla żartu obiecali jednej z pielęgniarek, że zagrają na jej weselu. Jakie było ich zaskoczenie, gdy po kilku latach otrzymali telefon z prośbą o spełnienie obietnicy. W ten sposób na szybko powstał dwuosobowy zespół Muzykanty. Przyjaciele grali popularne utwory, które wpadały w ucho i bawiły słuchaczy. Po roku do zespołu dołączył Michał Bober, zdolny instrumentalista, który często towarzyszył kapeli w trasach koncertowych. Pewnego razu pojawił się na próbie i już został.

Leader zespołu Łukasz Michalik jest zarówno kompozytorem jak i autorem tekstów do utworów Muzykantów. Wyjątek stanowi skomponowany i napisany przez Łukasza Szołtyska popularny utwór „Hilda”. Michał Bober zajmował się graniem, obsługą sprzętu oraz rzeczami scenicznymi.

Zespół w pewnym momencie kariery zrobił sobie przerwę. Jednak w 2014 roku Muzykanty powrócili na scenę – tym razem podobnie jak na początku – w duecie. Michał Bober opuścił grupę i założył własny zespół.

Artyści nie tylko zajmują się graniem. Choć to jest zdecydowanie ich największa miłość i pasja. Łukasz Szołtysek jest wykształconym cukiernikiem, a Łukasz Michalik prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z muzyką.

Muzykanty posiadają szeroki repertuar zarówno autorski jak i znanych i lubianych śląskich przebojów, przy których wszyscy doskonale się bawią. Pod koniec 2009 roku jeszcze jako trio zespół wydał pierwszą długogrającą płytę „Grajom Wom” zawierającą 14 autorskich piosenek. Zaśpiewana w gwarze płyta wpadła w ucho fanom dobrego śląskiego grania.

Zespół często koncertuje, również za granicą. Pojawia się na festynach, imprezach plenerowych, gra także na weselach i studniówkach. Teledyski Muzykantów zobaczymy w telewizji TVS czy TVP3 a najpopularniejsze utwory usłyszymy w radio. Grupa zdobyła do tej pory wiele nagród, ma także na swoim koncie sporo pierwszych miejsc na najlepszych Śląskich Listach Przebojów.

Termin: 24 stycznia 2020, godz. 18.00
Miejsce: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Bilety: 75 zł

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kup-bilet.png

Font Resize
Zmień kontrast