Kapela z Naszego Miasteczka - na żywo - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Kapela z Naszego Miasteczka – na żywo

13 maja 2020

Zapraszamy na pierwszy koncert na żywo z CKE (live stream).

Już w poniedziałek 18 maja 2020 o godz. 19.00 wystąpi dla Państwa „Kapela z Naszego Miasteczka” transmisja live na facebooku.

Oglądaj tutaj 🔽🔽🔽

Kapela jest kontynuatorką śląskiej kapeli i kabaretu podwórkowego „Trzy Ofiary Drogi do Europy”, która powstała w 1989 roku. Po 25 latach działalności zmieniła ona nazwę na „Kapela z Naszego Miasteczka”. Członkowie kapeli tworzą utwory w autentycznej gwarze śląskiej. Repertuar zespołu stanowią piosenki autorskie, ludowe, biesiadne, popularne oraz monologi i skecze.

Kapela reprezentuje MOK na festiwalach, jarmarkach kapel podwórkowych oraz na innych imprezach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Dotychczas zespół zdobył ponad pięćdziesiąt I, II i III miejsc, wyróżnień i nagród publiczności. Dwukrotnie, w latach 1994 i 1995, wywalczył tytuł Mistrza Humoru Śląskiego na festiwalu w Rudzie Śląskiej, organizowanego przez kabaret „Rak”. Na festiwalu Kabaretów Małomiasteczkowych w Sycowie w 2000 roku Kapela zdobyła Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do ostatnich sukcesów artystów można zaliczyć II miejsce w Ogólnopolskich Festiwalach Kapel Folkloru Miejskiego w Brzegu oraz Przemyślu.

Termin: 18 maja 2020, godz. 19.00
Miejsce transmisji: https://www.facebook.com/ckecl/live/Font Resize
Zmień kontrast