Kabaret RAK - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Kabaret RAK

8 października 2019

Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Jesteśmy artystami Kabaretu „Rak” ze Śląska . Od wielu lat występujemy na estradach dla ludzi, którzy pragną odrobiny wytchnienia, chcą się dobrze i beztrosko pobawić.

Estrada to dla nas nie tylko sposób na życie, ale także zabawa, hobby i możliwość spotykania się z interesującymi ludźmi na całym świecie. Kolejne występy przynoszą nam wiele satysfakcji zawodowej, dlatego gorąco chcemy podziękować wszystkim tym, którzy przez te wszystkie lata nas wspierali, lub dodawali twórczej siły.

Program, który obecnie wykonujemy został w pełni doceniony przez publiczność w Niemczech, gdzie miał swoją premierę. Jest to pełnowartościowy show, ze skeczami, monologami i świetnymi piosenkami. Szczególnie gorąco polecamy to widowisko, gdyż opinie publiczności są dla nas bardzo budujące. Przyjęliśmy zasadę, że jeśli przez minutę na widowni nie pada salwa śmiechu, to coś powinniśmy zmienić.

Termin: 30 grudnia 2019, godz. 19.00
Miejsce: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Bilety: 40 zł

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kup-bilet.png

Krzysztof Hanke

Urodził się 31 października 1957 roku w Świętochłowicach. Szkoła Podstawowa nr 13 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach była kolebką, w której w trakcie obchodów świąt państwowych i akademii recytował wierszyki. W 1972 roku rozpoczął naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Tam został jednym z założycieli kabaretu, który w tej szkole działa do dzisiaj. cyt. „Nagle wszyscy zaczęli z ochotą przychodzić na akademie z okazji świąt państwowych. Nawet z rewolucji październikowej potrafiliśmy zrobić jaja…” wspominał Krzysztof Hanke w rozmowie z Super Ekspresem.
Służba wojskowa najpierw w Przasnyszu, potem w Żaganiu. Tam kolejne wcielenia kaprala Hanke w roli członka zespołu estradowego.
W roku 1981 w Domu Kopalni Bielszowice wraz z Ryszarden Siwkiem i Andrzejem Stefaniukiem założył kabaret „Rak”, który działa do dzisiaj.
Przez 9 lat odtwarzał rolę Bercika w kultowym serialu „Święta Wojna”. Dzięki tej roli zdobył wielką popularność, a 367 odcinków sprawiło, że na stałe zagościł na srebrnym ekranie.
Do roku 2015 wraz z Grzegorzem Poloczkiem i Krzysztofem Respondkiem tworzył w kabarecie Rak. Ma na koncie setki występów telewizyjnych i radiowych podczas prestiżowych imprez kabaretowych. Brał udział w programie „Jak oni śpiewają” i zdobył 5 miejsce odpadając po 11 odcinkach.
Hobby – żeglarstwo dalekomorskie. Jest pierwszym artystą, aktorem w Polsce, który na własnym jachcie „Wella” przepłynął w 2015 roku Ocean Atlantycki. Obecnie często go można spotkać w Zatoce trzech cyklonów w Le Marin na Martynice. Rekreacyjnie grywa w tenisa.

Krzysztof Respondek

Urodził się 17 lipca 1969 roku, jak na prawdziwego Ślązaka przystało, w Miasteczku Śląskim. Zarówno w Szkole Podstawowej jak i Liceum ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, nie ujawniał żadnych zdolności aktorsko-kabaretowych. Jedynymi publicznymi występami było śpiewanie psalmów responsoryjnych w trakcie mszy. Decyzja o wyborze szkoły teatralnej była wielkim zaskoczeniem, nawet dla niego samego.
W 1992 roku ukończył PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. W przeciwieństwie do Krzysztofa Hanke, nigdy nie był w wojsku, gdyż od razu po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał kilka znaczących ról, a za rolę Che Guevary w musicalu „Evita” otrzymał Złotą Maskę. Dał się również poznać jako aktor filmowy ( „Naznaczony”, „Kryminalni”, „Laura”, itd.). Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu „Barwy Szczęścia”. Również śpiewanie, które zawsze było jego największą pasją, przysporzyło mu wiele radości, nagród i rzesze fanów. W telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają” w trzeciej edycji zdobył brylantowy mikrofon i perłowy mikrofon w edycji mistrzów. Na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze zdobywa główną nagrodę złoty samowar . W 2010 roku, był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”. Razem z Aleksandrem Woźniakiem nagrał swoją pierwszą solową płytę pt. „Taki Świat Kupuję”.
Hobby- Jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął hodowlę Szczygłów Syberyjskich, bardzo kolorowych i śpiewających ptaków. Jako członek wielu stowarzyszeń hodowców ptaków, popularyzuje to hobby w całej Europie. Od święta grywa w tenisa, najczęściej z Krzysztofem Hanke.Font Resize
Zmień kontrast