Ewangelia według kobiet - musical - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

Ewangelia według kobiet – musical

14 listopada 2018

„Ewangelia według… Kobiet” to biblijny musical Mariusza Kozubka, z muzyką Piotra Solorza w wykonaniu młodzieżowego „Teatru Franciszka” i zaproszonych muzyków i wokalistek.

Tym razem sceniczną opowieść snują znane z kart Nowego Testamentu kobiety.
Ewangelie zostały spisane przez mężczyzn – i to męski punkt widzenia po dziś dzień włada naszą wyobraźnią. A co by było, gdyby Ewangelię opowiedziały, a może raczej zaśpiewały, kobiety?

„… to widowisko chwilami dowcipnie i lekkie, ale kiedy trzeba – dostojne i przejmujące. Dzięki kreatywności i nowym kontekstom biblijnym aktorzy „ubrali” znane treści w oryginalny kostium. Uwspółcześnione sceny biblijne nie zniekształcają jednak prawdy Ewangelii. Ich nowa odsłona przypomina widzowi, że Jezus także i dziś może wkroczyć w jego życie.” (ks.Rafał Skitek, Gość Niedzielny).

W spektaklu w pozornie odrębnych epizodach pojawiają się znane z Ewangelii postaci kobiet, które dzielą się fragmentem swojej historii, są wśród nich: Maryja, Elżbieta, towarzyszące Jezusowi siostry Maria i Marta, córeczka Jaira, a także kobieta cierpiąca na krwotok, Jawnogrzesznica oraz Maria Magdalena. Tym, co łączy pozornie odmienne historie jest doświadczenie spotkania z Mistrzem oraz pełne miłości, wierne towarzyszenie Mu aż po krzyż i zmartwychwstanie. Na scenie pojawią się także Herodiada i Salome oraz żony Piłata, Heroda i Kajfasza, które pośrednio mają również wpływ na bieg wydarzeń.

Premiera musicalu odbyła się 21 i 22 października 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach, w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i był wystawiany w Katowicach jeszcze kilkukrotnie.

Teatr Franciszka
teatrfranciszka.com

Termin: 16 Grudnia 2018, godz. 18.00

Bilety sektor B: 40 zł
Bilety sektor A, C: 35 zł

 

 

Tags: , , ,


Font Resize
Zmień kontrast