Eliminacje Rejonowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie” - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny

Eliminacje Rejonowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”

8 maja 2017

Zapraszamy 23 maja 2017 roku o godz. 10:00 na Eliminacje Rejonowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego.

Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza organizowany jest w tym roku przez Związek Górnośląski, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Telewizję TVS. Zadaniem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. Udział w Przeglądzie to nie tylko rywalizacja o nagrody. Posiadający ponad dwudziestoletnią tradycję przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru oraz jego interpretacji i opracowań muzycznych. Uczestników jednoczy chęć podtrzymania regionalnej tradycji muzycznej, odkrywania na nowo bogactwa, piękna i szlachetności śląskiej pieśni, w tym utworów i kompozycji Stanisława Hadyny. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z Małą Ojczyzną.

Protokół – Śląskie Śpiewanie  – do pobrania.