De Mono - akustycznie - CKE Czerwionka-Leszczyny
CKE Czerwionka-Leszczyny
Bon podarunkowy CKE Bon podarunkowy CKE

De Mono – akustycznie

2 stycznia 2018

De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem Andrzeja Krzywego.

W tym roku mija 30 lat od chwili gdy DE MONO z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają. Na początku jubileuszowego roku zespół zaprezentował publiczności akustyczne wersje swoich przebojów, zarówno pod postacią płyty DE MONO XXX, jak również trasy koncertowej DE MONO AKUSTYCZNIE.

Jednocześnie świętuje swoje 30-lecie uczestnicząc w licznych festiwalach i koncertach, takich jak Lato z Radiem 2017, Rockowy Sabat w Kielcach, Disco pod gwiazdami organizowanym przez telewizję Polsat i Top of the Top organizowanym przez TVN.

Mimo dojrzałości i długiego stażu na polskiej scenie zespół wciąż komponuje nowe utwory – niedługo fani będą mogli posłuchać następnej długogrającej płyty DE MONO, którą promuje singiel : „W TAKĄ NOC „.

Zespół ma na swoim koncie kilkanaście płyt, a premiera jednej z nich „De Mono Symfonicznie” była niezwykłym wydarzeniem, ponieważ zespół nagrał swoje największe przeboje w wersji symfonicznej.

Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza. Prestiżu wydawnictwu dodaje fakt, iż okładkę płyty zaprojektował znany artysta grafik Andrzej Pągowski, którego inspiracją były największe hity zespołu w nowym symfonicznym brzmieniu.

Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych. Miedzy innymi, jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej „Play” czy otrzymał wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali prestiżowej nagrody Fryderyki zespół odebrał nagrodę z Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”.

Inna bardzo ciekawa płyta studyjna zespołu zatytułowana „Spiekota”, została przez dziennikarzy muzycznych okrzyknięta „Płytą trzech pokoleń”. Obok muzyków De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.

Skład Zespołu:

Wokal : Andrzej Krzywy
Gitara basowa: Piotr Kubiaczyk
Instrumenty klawiszowe + wokal:
Paweł Dampc
Saksofony, instrumenty perkusyjne wokal :
Paweł Pełczyński
Gitara + wokal:
Tomasz Banaś
Perkusja:
Marcin Korbacz
Gitara + wokal : Zdzisław Zioło

Bilety w cenie 60 zł
Dostępne w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/